Program do robienia wizytówek

Istnieje wiele darmowych programów do robienia wizytówek i wszystkie mają jedną wspólną cechę – nadają się… absolutni do niczego. Lepiej skorzystać z profesjonalnych aplikacji, te są niestety bardzo drogie i trudne w obsłudze. Tu z pomocą przychodzi profesjonalny grafik.

Spytasz dlaczego? Wszystkie te „darmowe narzędzia” mają bardzo ograniczone możliwości, a stworzyć za ich pomocą można co najwyżej strzępek papieru z rozmazanym logo i danymi kontaktowymi. Prawda, że to nie najlepsza reklama?

Dlaczego darmowym programom do tworzeni wizytówek mówimy „nie”?

To prawda, niektóre programy do tworzenia wizytówek są dostępne bezpłatnie, tylko czy dzięki nim uda nam się stworzyć coś czego nie będziemy się później wstydzić? Pamiętajmy, że jeden, bezpłatny program do robienia wizytówek nie istnieje.

Zacznijmy od tego, że „bezpłatnie” dostaniemy co najwyższej kilka opcji pozwalające na zmianę kolorów i czcionki, i to też nie najwyższych lotów. A to jeszcze nie wszystko. Dodatkowo, co najważniejsze przy druku wizytówek, nie można stworzonego projektu zapisać w grafice wektorowej, a jest to konieczne, aby wizytówkę wyróżniała najwyższa jakość. Bez tego nie można też zastosować tłoczenia, złocenia, druku wypukłego, lakieru UV i innych ozdobników, które dodatkowo podniosą prestiż, nie tylko naszej wizytówce, ale i nas samych w oczach klienta czy partnera biznesowego.

Z jakich programów skorzystać?

Do wykonania projektu wizytówek trzeba sięgnąć po profesjonalne narzędzie takie jak Ilustrator lub Corel. Możemy też skorzystać z programu do składu publikacji QuarkXPress lub InDesign. To właśnie one mają możliwość stworzenia profesjonalnego projektu i zapisania go do pliku w grafice wektorowej.

Jeśli na wizytówkach chcemy umieścić zdjęcia, najlepiej je wcześniej przygotować w programie Photoshop. Nie polecamy jednak tworzenia całego projektu wykorzystując to narzędzie. To jest program do obróbki grafiki bitmapowej. Aby wydrukować wizytówkę w dobrej jakości, projekt musiałby posiadać bardzo duży wymiar i rozdzielczość, a to niestety zły kierunek przy tworzeniu profesjonalnych projektów.

Tworzenie wizytówki nie jest takie proste jakby się to mogło wydawać. Wymaga to wielu umiejętności i użycia programów, które do tanich nie należą. Dlatego projekt najlepiej zlecić profesjonalnemu grafikowi. Wtedy będziemy pewni, że nasza wizytówka będzie najwyższej jakości.

Comments are closed.