QR Generator

Kod QR jest typem kodu kreskowego, który podobnie jak on, może zawierać pewne informacje. Aby je odczytać, musimy użyć specjalnego skanera. Dziś wystarczy też zwykły telefon komórkowy.

Kody QR stale zyskują na popularności. Dzięki nim, w łatwy i szybki sposób dotrzemy do najważniejszych informacji. Wystarczy przeskanować kod a zostaniemy odesłani do strony internetowej. Kody tego typu coraz częściej stanowią też ozdobę wizytówek.

Jaki generator kodów QR wybrać?

Kod QR można łatwo i całkowicie bezpłatnie stworzyć samemu. Wystarczy do tego prosty QR Generator. W internecie mamy bardzo dużo darmowych narzędzi tego typu, które działają bardzo sprawnie. Ale czy taki kod możemy umieścić na naszej wizytówce?

W przypadku projektu wizytówek, ważne jest, aby narzędzie miało opcję zapisu kodu jako format pliku „eps”, czyli grafiki wektorowej. Dopiero wtedy, taki kod będziemy mogli bez problemu drukować bez straty na jakości.

Kod QR – niepotrzebny bajer czy symbol nowoczesności?

Stosowanie kodów QR na wizytówkach ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Niektórzy z nich uważają, że kody zajmują zbyt dużo miejsca i nie pasują do każdej branży. Trudno się nie z tym nie zgodzić. Z kolei zwolennicy twierdzą, że kody QR to już symbol nowoczesnej firmy.

Obecnie kody QR są obecnie niemal wszędzie. Coraz śmielej pokazują się też na różnych wizytówkach. Czas jednak pokaże czy modne dziś kody przetrwają próbę czasu i na stałe zagoszczą na wizytówkach obok loga i danych kontaktowych.

Co zamieścić w kodzie?

Jeśli zdecydujemy się stworzyć kod QR i zamieścić go na wizytówce, musimy najpierw zastanowić się do jakich informacji ma odsyłać. Może być to numer telefonu, adres naszej siedziby, a nawet odnośnik bezpośrednio na stronę internetową… tak naprawdę, wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Kody QR mają też inną ważną zaletę. Pokazując wizytówkę z kodem QR, druga osoba może go natychmiast zeskanować swoim telefonem, a tym samym Twoje dane automatycznie trafią do jej książki adresowej.

Comments are closed.