Wizytówki kaszerowane

wizytowki-warstwowe klejone-wizytowkisklajanie-dwoch-papierow kaszerowanie

Wizytówki kaszerowane to wizytówki dwu lub trzywarstwowe. Kaszerowanie polega na sklejeniu ze sobą kilku arkuszy papieru.

Możemy skleić dwa arkusze tego samego papieru i w ten sposób uzyskać wizytówkę dużo grubszą i sztywniejszą od klasycznej. Lub też zastosować różne papiery barwione w masie. Aby dodać atrakcyjności wizytówkom papiery mogą mieć różną fakturę.

Do wizytówek kaszerowanych możemy też dodać inne uszlachetnienia np. druk wypukły, tłoczenie, foliowanie, lakierowanie czy też złocenie.

Połączenie tłoczenia i kaszerowania zasługuje na szczególna uwagę. W przypadku wizytówek jednowarstwowych (standardowych) zastosowanie tłoczenia wyklucza druk z tyłu wizytówki. W przypadku wizytówek dwuwarstwowych tłoczenie odbywa się tylko na jednym arkuszu papieru a doklejony drugi arkusz daje nam płaską powierzchnie z tyłu wizytówki. Zatem tył wizytówki można wykorzystać na druk.

Kaszerowanie można też połączyć z wycinaniem pewnych elementów w jednej z warstw papieru. Takie wycięcie można zrobić za pomocą specjalnego wykrojnika (wykrawanie) lub wypalić laserem. Co prawda jest to bardzo kosztowna produkcja ale i efekt końcowy jest nietuzinkowy.

Podsumowując, przy tego rodzaju wizytówkach możemy do woli bawić się technikami druku, kształtami i rodzajni papieru. Ograniczają nas tylko finanse i wyobraźnia grafika ?

kaszerowanie-klejenie-2wizytowki-kaszerowane