Wizytówki druk sitodrukiem

 

czarnypapier-sitodruk sito-wizytowki wizytowki-druk-sitodrukiem wizytowki-sitodruk

Jaką technikę druku wybrać: druk cyfrowy, druk offsetowy czy druk sitodrukiem? Wszystko zależy od projektu wizytówek, ilości i rodzaju podłoża. Dysponujemy wszystkimi trzema technikami druku możemy je dobierać odpowiednio do potrzeb.

Druk sitodrukiem wybieramy najczęściej wtedy, kiedy drukujemy na czarnym lub ciemnym papierze, ponieważ farby sitodrukowe są w stu procentach kryjące. Nie ma wiec problemu aby wydrukować np. biały kolor na czarnym papierze.

Na maszynach offsetowych drukujemy na papierach o grubości maksymalnej 350g. Jeśli chcemy grubsze wizytówki wydrukowane offsetowo lub cyfrowo wtedy korzystamy z kaszerowania.  W przypadku sitodruku możemy zastosować grubszy papier bez konieczności kaszerowania.

Sitodruk ma niestety też swoje ograniczenia, które trzeba brać pod uwagę już na etapie przygotowania projektu. Najważniejsza sprawa to to że kolory muszą być stuprocentowe (pełne krycie), bez przejść tonalnych (bez rastra). Poza tym pasowanie kolorów w przypadku sitodruku nie jest tak precyzyjne jak w druku offsetowym.

Przy tej technice druku możemy bez problemu zastosować takie dodatki jak laminowanie (folią matową, błyszczącą lub typu Soft Touch) czy też lakier wybiórczy UV.

Druk sitodrukiem wyceniamy indywidualnie (ze względu na dużą liczbę możliwości). Jeśli jesteś zainteresowany wizytówkami drukowanymi sitodrukiem prosimy o kontakt.