Wizytówki z tłoczeniem

tloczenie tloczenie-2 tloczenie-3 tloczone_wizytowki-2 wizytowki_tloczone wizytowki_tloczone-2

Wizytówki z tłoczeniem to najpopularniejsza forma uszlachetniania wizytówek. Tłoczenie nazywane jest też suchym tłokiem. Wybrany element jest toczony za pomocą specjalnej matrycy. Matryca uderza w papier powodując że z jednej strony jest wypukły a z drugiej wklęsły. Po produkcji matryca staje się Państwa własnością i można ją wielokrotnie wykorzystywać co znacznie obniża koszty w przypadku dodruku.

Niezwykle ważną sprawą przy ekskluzywnych wizytówkach z tłoczeniem jest wysoka jakość wykonania. Wytłoczone logo  lub inne elementy graficzne dodają wizytówce ekskluzywnego i niepowtarzalnego charakteru.

Tłoczenie od druku wypukłego różni się tym, że w przypadku tłoczenia następuje ingerencja w strukturę papieru (wizytówki z jednej strony są wypukłe a z drugiej wklęsłe). Przy wizytówkach z drukiem wypukłym sam druk jest spulchniony bez ingerencji w strukturę papieru czyli wizytówka z drugiej strony pozostaje gładka.

Ze względu na to że w czasie tłoczenia matryca uderza w tył wizytówki tą techniką druku zazwyczaj robi się wizytówki jednostronne. Nasza drukarnia oferuje jednak coś więcej, kaszerowanie, czyli sklejenie dwóch arkuszy papieru ze sobą. Dzięki temu tłocznie można bez żadnych ograniczeń zastosować na wizytówkach dwustronnych.  Jeden z arkuszy papieru zawiera tłoczenie a drugi, doklejony arkusz, pozostaje z gładką powierzchnią.

Nasza drukarnia oferuje obydwie formy uszlachetniania wizytówek. Którą z nich wybrać najlepiej ustalać na przykładzie konkretnego projektu ponieważ każda z tych form druku ma swoje zalety oraz ograniczenia.

 

Cennik wizytówek z tłoczeniem:

Jeden kolor druku + tłoczenie: Dwa kolory druku + tłoczenie:
500 sztuk – cena 795 zł + vat 500 sztuk – cena 870 zł + vat
1000 sztuk – cena 845 zł + vat 1000 sztuk – cena 920 zł + vat
2000 sztuk – cena 915 zł + vat 2000 sztuk – cena 990 zł + vat

 

– W danym nakładzie mogą być wizytówki dla kilku osób.
– Papier biała kreda mat 350 g/m2.
– Kolorystyka CMYK lub Pantone.
– Termin realizacji 4-5 dni.

Jeśli chcą Państwo zamówić wizytówki tłoczone o innych parametrach, np. inny papier, format, kolorystyka, ilość czy też tłoczenie na wizytówkach kaszerowanych bardzo prosimy o kontakt.